Пошук
07 Тра 19

ЦЕНТР НАДАННЯ АДМІНІСТРАТИВНИХ ПОСЛУГ ІНФОРМУЄ!

ЦНАП Чернівецької міської ради інформує що для реєстрації

припинення фізичної особи-підприємця, необхідно подати такі документи: 

1) заява про державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця за її рішенням - у разі державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця за її рішенням (форма №12);

2) ксерокопія свідоцтва про смерть фізичної особи, судове рішення про визнання фізичної особи безвісно відсутньою - у разі державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця у зв’язку з її смертю, визнанням її безвісно відсутньою або оголошенням померлою.

* Якщо документи подаються особисто, заявник пред’являє свій паспорт громадянина України або тимчасове посвідчення громадянина України, або паспортний документ іноземця, або посвідчення особи без громадянства, або посвідку на постійне чи тимчасове проживання.

* У разі подання документів представником, додатково подається примірник оригіналу (нотаріально засвідчена копія) документа, що засвідчує його повноваження.

 

Для подачі документів на припинення фізичної особи-підприємця,  заявник на свій розсуд може звертатись в Центр надання адміністративних послуг Чернівецької міської ради

(м. Чернівці, вул. Героїв Майдану,7; філія ЦНАП «Садгора», вул. І. Підкови,2; Телефони для довідок: 50-90-75; 50-90-76; 56-35-54; 56-05-40)

або у відділ реєстрації юридичних осіб та ФОП юридичного управління Чернівецької міської ради, ( м. Чернівці, вул. Б. Хмельницького,64 А; Телефони для довідок: 57-82-16; 52-21-39 ) також до інших реєстраторів чи нотаріусів в межах області.

 

Примітка:

    Форми всіх заяв можна роздрукувати з Наказу Міністерства Юстиції №3268/5 від 18.11.2016 року або на сайті Міністерства юстиції України.

 

Додатково, повідомляємо про припинення ФОП в органах ДФС, згідно інформації, розміщеної на сайті «Інтерактивна Бухгалтерія» бухгалтерський сервіс:

Зняття з обліку ФОП в контролюючому органі здійснюється у порядку, встановленому п.65.10, ст.67 ПКУ Зняття з обліку ФОП в контролюючому органі здійснюється у порядку, встановленому п. 65.10, ст. 67 ПКУ, р. ХІ Порядку № 1588 від 09.12.2011.

Дата зняття з обліку ФОП відповідає даті отримання відомостей про держреєстрацію припинення підприємницької діяльності.

Після держреєстрації припинення підприємницької діяльності фізособа продовжує обліковуватись у контролюючих органах як фізособа – платник податків, яка отримувала доходи від провадження підприємницької діяльності.

Така фізична особа має забезпечити остаточні розрахунки з податків від провадження підприємницької діяльності, повинна закрити усі рахунки відкриті у фінансових установах (крім рахунків, відкритих для зарахування коштів на вимогу фізосіб) та в установлені строки подати відповідному контролюючому органу:

  • повідомлення за формою № 20-ОПП з оновленою інформацією про закриття об’єкта оподаткування (у разі наявності), протягом 10 робочих днів після його закриття;
  • декларацію за останній базовий податковий (звітний) період;

Так, підприємці, які перебували на загальній системі, враховуючи п. 177.11  ПКУ, подають ліквідаційні податкові декларації про майновий стан і доходи щодо отриманих доходів на загальній системі оподаткування востаннє за звітний період з дня, наступного за днем закінчення попереднього базового податкового (звітного) періоду до останнього дня календарного місяця, в якому проведено держреєстрацію припинення підприємницької діяльності, протягом 30 календарних днів з дня проведення держреєстрації припинення підприємницької діяльності.

Підприємці - спрощенці, враховуючи п. 294.6 ПКУ, подають податкові декларації востаннє за податковий (звітний) квартал в якому проведено держреєстрацію припинення підприємницької діяльності, з наростаючим підсумком з початку року протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу.

  • Звіт про суми нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску із зазначенням типу форми «ліквідаційна», де останнім звітним періодом є період з дня закінчення попереднього звітного періоду до дня держреєстрації припинення підприємницької діяльності платниками ЄСВ ФОП, в т. ч. єдинниками подається протягом 30 календарних днів з дня проведення держреєстрації припинення підприємницької діяльності (пп. 10, 11 розд. ІІІ Порядку № 435 від 14.04.2015).

Останнім періодом, за який необхідно обчислити та сплатити ЄСВ, буде період з дня закінчення попереднього звітного періоду до дня держреєстрації припинення. Сплачується ЄСВ протягом 10 календарних днів після граничного строку подання Звіту із зазначенням типу форми «ліквідаційна» (п.п. 1 п. 13 розд. ІV Інструкції № 449 від 20.04.2015).

Зняття з обліку ФОП – платників єдиного внеску здійснюється контролюючими органами на підставі відомостей з реєстраційної картки, наданих держреєстратором, після проведення передбачених законодавством перевірок платників та проведення остаточного розрахунку (ст. 5 Закону від 08 липня 2010 року № 2464). Такі перевірки проводяться у порядку, встановленому ПКУ.

Рішення про проведення документальної позапланової перевірки платника податків – фізособи приймається керівником контролюючого органу (його заступником або уповноваженою особою) з урахуванням вимог ст. 78 – 82 ПКу, яке оформлюється наказом. При цьому, термін протягом якого приймається рішення про призначення документальної позапланової перевірки, зокрема при припиненні діяльності ФОП, ПКУ не визначено.

Дані про зняття з ФОП як платника податків та як платника ЄСВ передаються контролюючим органом до ЄДРПОУ та оприлюднюються на порталі електронних сервісів ЄДРПОУ.

 

         Вітів О.В. тел. 50-90-75

11:45   1019 переглядів